Eva Pósová

Hoci mám vyštudovanú ekonómiu, prírodné vedy a priemyselné inžinierstvo, život ma stále smeruje k hľadaniu jednoty tela a ducha, zdravého, spokojného a vyrovnaného života.

Som akreditovaný Inštruktor jogy - špecializácia power joga,  hatha joga, ashtanga joga.  Viac ako 5 rokov som jogu praktizovala s dospelými i deťmi. Práca s dychom, relaxácia, meditácie spojené s cvičením pre zjednotenie fyzického tela a ducha do môjho života priniesli nový impulz a smerovanie.

Českej asociácii detskej jogy som absolvovala viaceré na seba nadväzujúce kurzy pre prácu s deťmi, ich zdravým motorickým vývojom, prijímaním seba a ostatných. Dôležitou súčasťou cvičení je vyjadrovanie a práca s emóciami. Metodiku som praktizovala v MŠ skupinovo s deťmi 3-6 rokov. Skvelá skúsenosť i výsledky, Covid však rozbehnuté veci zastavil. Doplnila som si teda vzdelanie v oblasti fyzioterapie, masáži a práce s ľudským telom.

Zdravie fyzického tela je neodmysliteľne závislé na duševnej rovnováhe.  Aktuálne (rok 2025) študujem tradičnú čínsku medicínu (som v 3. ročníku), ktorej poznatky, metódy a terapie (akupunktúra, akupresúra, diagnostika a spracovanie EGA atd.) rovnako využívam vo svojej praxi. 

Záujem o riešenie problémov súvisiacich s psychomotorickým vývojom dieťaťa ma priviedli k Marji Volemanovej do Cortex Academy.  Ide o rozšírenie poznatkov o našom vývoji už v období počatia a s tým súvisiace procesy, ktoré významne vplývajú na kvalitu nášho života. Neuro-vývojová stimulácia pohybom je úžasný program, vďaka ktorému je možné dať nášmu mozgu druhú šancu. To znamená, že simulujeme cvičením (trvanie 9-12 mesiacov) vývojovú fázu dieťaťa od narodenia do 1 roka života. Tým prepisujeme / dopĺňame pohybové stereotypy, ktoré boli z akýchkoľvek príčin v mozgu nesprávne "zapísané" alebo sa vôbec nezapísali. 

Samoštúdiom som sa dostala aj k veľmi efektívnej a vysoko účinnej metóde práce s rôznymi poruchami, traumami, úzkosťami -  kognitívno behaviorálnej terapii (KBT). Kognitívno behaviorálny prístup predpokladá, že myslenie pôsobí na správanie, myslenie môžeme sledovať a meniť a žiaduca zmena v správaní môže byť ovplyvnená zmenou v myslení (Popelková, Zaťková, 2009). V KBT ide teda o liečbu zameranú na zmenu správania, myslenia, prežívania. 

Vo svojom živote som nikdy nemala problém urobiť zmenu, či sa to týkalo osobného alebo pracovného života. Moji najbližší mi nerozumeli a možno som ani ja sama nevedela, čo presne hľadám a či to niekedy nájdem. Dnes po dlhých rokoch cesty k sebe mám jasný cieľ a každým dňom si uvedomujem zmysel života, za ktorý som veľmi vďačná a pomaly sa približujem k svojmu JA.

Moja nikdy nekončiaca cesta hľadania odpovedí učením sa 

Napíšte mi